Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Česká Lípa v poháru zdolala extraligový Future a postupuje

Po vítězství nad Kutnou Horou čekal FBC BRZDY CZ v osmifinále o několik úrovní těžší soupeř, do sportovní haly přijel pražský extraligový oddíl SSK Future, který se dlouhodobě řádí k české florbalové špičce.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – SSK Future 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)

Papírovému favoritovi však v České Lípě předpokládaný postup nevyšel stejně jako vstup do zápasu, kdy si FBC díky své aktivitě vytvořilo mnoho šancí, bohužel mnoho jich však zůstalo neproměněno.

Již ve druhé minutě mohl Jansa děkovat soupeři, jeden z obránců ho našel ideálním pasem a českolipský střelec se nemýlil, 1:0. Další branka padla až po několika šancích, především Jirsa měl na „lopatě“ dvě tutové šance, vždy však ztroskotal na Výtiskovi v brance SSK. Další trefu do černého si tak připsal Procházka, kterého uvolnil u mantinelu Slaný, navrátilec do sestavy se prosadil střelou mezi nohy a poslal Lípu do dvoubrankového vedení. Bohužel stejnou mincí oplatili Pražané za pár minut, nenápadnou střelou také mezi nohy Ponomareva snížil Žďárský. Dvoubrankové vedení vrátil České Lípě Slaný, nejprve vybojoval míček u mantinelu a po samostatné akci prostřelil brankáře Future – 3:1. Právě Slaný sehrál ještě důležitou roli na konci první třetiny, když zatáhl za záchrannou brzdu a vytáhl Kopeckého blafák do prázdné branky za cenu ubráněné přesilové hry.

Ve druhé třetině se SSK pomalu začínalo dostávat do hry, vyrovnalo hru a dokázalo Českou Lípu zatlačit na vlastní polovinu, kde však domácí pozorně bránili a nenechávali moc volných prostorů pro střelce Future. Narůstající tlak soupeře naštěstí přerušil Vojtíšek, který si musel odsedět dvě minuty za sekání, z trestu si však odseděl jen 40 vteřin, přesilové hry se začínají České Lípě pomalu a jistě dařit, Jansa opět potvrdil instinkt střelce a sám před brankou nadvakrát dorazil míček do prázdné branky, 4:1. Radost z tříbrankového vedení však dlouho nevydržela, nejprve se obránci uvolnili u mantinelu Daniše, který krásnou střelou nad nohu k tyči nedal českolipskému brankáři šanci. O pár minut později se prezentoval krásným sólem Strachota, který při své akci zahrál i na housle a poté se trefil i přesně k tyči, 4:3. V poslední minutě druhé části obral Marhan obránce SSK a předložil volnému Merlíčekovi, ten jen vyhnal pavouky z Výtiskovi šibenice a uklidnil českolipský tým, 5:3.

Poslední část se již odehrála spíše na českolipské půlce, FBC drželo svůj dvoubrankový odstup až do 54. minuty, vyloučení Procházky potrestal zdařilou souhrou přes malé brankoviště Vojtíšek s Danišem, 5:4. Česká Lípa na závěrečné minuty postavila to nejzkušenější, co měla a nepustila soupeře do žádné výraznější šance, po šedesáti minutách tak mohla slavit zasloužený postup do čtvrtfinále Českého poháru.

Česká Lípa si ve čtvrtfinálové skupině zahraje doma velmi pikantní a prestižní duel s Billy Boy Mladá Boleslav, venku se střetne s českým mistrem, Tatranem Střešovice a poté by měla doma přivítat vítěze duelu Vinohrady – Orka Stará Boleslav. Z této skupiny postupuje jen jeden do semifinále.

„Splnili jsme jeden z letošních cílů, chtěli jsme se dostat do čtvrtfinálové skupiny, kde si zahrajeme tři zajímavé zápasy, ty se nám velmi hodí jako těžká příprava pro ligové utkání. Zahrát si Tatranem, nebo Boleslaví bude pro většinu z nás velkým svátkem a velkou zkušeností. Je jen škoda, že s Tatranem se hraje na hřišti soupeře, naši skvělí diváci by si to zasloužili, nicméně i duel s Mladou Boleslaví bude hodně zajímavý. Musím pochválit diváky, na to, že se hrálo v pondělí, dva dny po ligovém domácím utkání byla atmosféra perfektní“ hodnotí postup do čtvrtfinále a tradičně zaplněnou tribunu Štěpán Slaný

Sestava: Ponomarev, Knol – Vnuk, Mlejnek, Tichý, Slaný (1+1), Kotera – Mach, Jansa (2+0), Jeřábek, Procházka (1+0), Motejzík, Jirsa, Merlíček (1+0), Marhan (0+1), Novák (0+1), Vondráček, Bezouška

Trenér: Jiří Stožický