Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Karate klub SSC Česká Lípa opět “válel“ na soutěžích v roce 2019

V tomto pro nás velmi úspěšném roce zavedl Český svaz karate novou atraktivní soutěž pro začínající karatisty pod názvem beginner. Na těchto soutěží se závodí v pěti disciplínách – agility, kihon ido, kata beginner, kumite beginner a kumite balloon.

Během roku se v této soutěži konala 3 kola, z kterých se po sečtení výsledků a bodů nominují ti nejlepší. Z našeho kraje postoupili v každé kategorii dva. Dohromady jsme získali 45 zlatých, 27 stříbrných, a 49 bronzových medailí.

Nominaci na MČR beginner, které se konnalo v Dubňanech, si vybojovalo z našeho klubu 13 dětí v 30 kategoriích, což je nejvíc z Libereckého kraje. V sobotu 16.listopadu odpoledne jsme vyrazili na dalekou pětihodinovou cestu autobusem do Dubňan, kde se konaly nedělní závody, ubytovaní jsme byli v útulném rodinném penzionu městečka Mistřín.

V neděli 17.11. 2019 jsme dorazili do haly, kde bylo 164 závodníků z 29 klubů a 432 startů. První kdo se radoval ze zlaté medaile a stal se tak prvním mistrem ČR v beginner Munkh Kherlenbathar, tento úspěch zopakoval i v kihon ido, jako druhý ho následoval Martin Novan (agility) a třetím misterm ČR beginner se stal Andrey Privratskiy (kihon ido) čtvrtým zlatým medailistou je Vlasta Pohlodko (kumite balloon). Kluci se prali o medaile statečně a tak vybojovali ještě bronzové medaile v katě, kihonu a kumite beginner.

Pátou bronzovou medaili vybojoval Andreiův mladší bratr Ivan v disciplíně kumite balloon. Vlasta Pohlodko a Lukáš Synek skončil v agility na 4.místě. Terka Poláková statečně prohrála boj o třetí místo v kumite beginner a skončila i tak na pěkném 5. místě, stejně dopadl i Martin Novan.

Z MČR beginner si tak domů vezeme 5 zlatých, 5 bronzových medailí, jedno čtvrté a tři pátá místa.

Všem patří veliká gratulace, a to i těm, kteří na závodech tolik štěstí neměli, ale byli nominovaní na MČR beginner. Velké díky patří rodičům za podporu dětí na této velké soutěži. Děkujeme městu Česká Lípa za podporu našeho klubu, za to, že můžeme kvalitně sportovat.

Doufáme, že i v roce 2020 budou nadále pod dohledem zkušených trenérů SSC Česká Lípa naši závodníci úspěšní a budou reprezentovat klub i město Česká Lípa.