Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Českolipští judisté uspěli na mezinárodním turnaji v Pezinku

V sobotu 29. 3. se judisté z TJ Lokomotiva Česká Lípa zúčastnili XXVI. Ročníku mezinárodního turnaje v Pezinku na Slovensku. Na závody dorazilo 245 závodníků ze 47 oddílů a 6 států.

Naše město reprezentovalo 5 závodníků. Dvojí zastoupení jsme měli v kategorii do 25 kg ročníků 2004-2005. Tuto kategorii jsme naprosto ovládli. Oba naši závodníci - Tomáš Pulo a Jirka Moravík - porazili všechny své soupeře a potkali se ve finále. Finálový zápas byl velice vyrovnaný a vyhrál ho Tomáš Pulo, který tím obhájil loňské prvenství. Jirka Moravík vybojoval perfektní stříbrnou medaili.

Mezi staršími žáky nás zastupoval pouze Ladislav Baláž. Nastoupil v kategorii do 73 kg. Láďa se pral skvěle. Prohrál až v semifinále se soupeřem z Maďarska. Láďa získal krásné třetí místo.

Honza Moravík a Tomáš Janouch předvedli také moc pěkné judo. Jejich výsledky však bohužel nestačily na zisk medaile.

Zisk tří medailí na takovém turnaji v tak velké konkurenci hodnotí trenéři Jan Moravík a Michal Vydra jako obrovský úspěch pro českolipské judo. Velkou pochvalu si zaslouží obhajoba prvního místa Tomáše Pula, který před měsícem stejným způsobem obhájil první místo na závodech v německém Sprembergu.