Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Fotbalisté Arsenalu rozstříleli divizní Turnov

Půl tucet gólů si odvezli turnovští hráči ze stadionu u Ploučnice, přičemž ani jeden nedali. Přitom v úvodních deseti minutách byli lepším týmem a domácí zaskočili. Svou územní převahu však nedokázali využít a Arsenal začal trestat. Dvakrát se trefili Kousal a Karel Kaňkovský, po jedné brance přidali Vrabec a Zeman. O čisté konto se podělili Oldřich Meier a Lukáš Řezáč.

Vedení týmu domluvilo ještě jeden přátelský zápas, v němž se českolipští fotbalisté střetnou s Libercem. Utkání je na programu v úterý 3. srpna od 18:00, hrát se bude ve městě pod Ještědem.

Do prvního náznaku šance se probíjel Vrabec. Na druhé straně centroval Moravec, pálil Zdražil, jehož tečovaná rána skončila mimo branku. Pěnčín byl v úvodních deseti minutách lepším mužstvem, zatímco Českolipským vázla přihrávka. Další akci zahájil Maňas, jenž nahrál Bártovi, kterého vychytal Meier. Domácí odpověděli Řehákem, ale turnovský brankář Metelka nemusel zasahovat. O minutu později se již svěřenci trenéra Nečase radovali, Hottek nacentroval a Kousal přesně zakončil – 1:0. Svou nabídku do pokutového území poslal Moravec, ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Poté zkoušel své štěstí sám Hottek, míč se zastavil až o horní síť Metelkovy svatyně. Dvoubrankové vedení zajistil opět Kousal, který využil perfektního pasu Řeháka – 2:0. Snížit mohl vzápětí Maňas, ale jeho střele chyběla přesnost. Ve 31. minutě prošel Hurt obranou domácích jako nůž máslem, obstřelil Meiera, ale trefil jen tyč. Následně Hottek přihrál do vápna a Metelka musel vyběhnout, aby hrací předmět ukryl před dotírajícím Kousalem. Ve 35. minutě se hosté provinili proti pravidlům a k zahrání přímého kopu se postavil Vrabec, Metelkovu klec minul jen o centimetry. Vrabec hrál hlavní roli i v situaci, do které ho poslal Hottek, ale sám před Metelkou neuspěl. Před koncem poločasu zakombinovali Řehák s Hottekem, na kulatý nesmysl pak na malém vápně nedosáhl Mičkal.

Do druhé půle se v českolipské kleci objevil Lukáš Řezáč, vystřídavší Oldřicha Meiera. Českolipští pokračovali v aktivní hře, důkazem toho budiž trestný kop Hotteka, jenž skončil v náruči Metelky. Megašanci spálil Řehák, který se řítil sám na Metelku, ale z tohoto souboje vyšel jako vítěz turnovský strážce svatyně. Tváří v tvář Metelkovi se zjevil Kousal, nýbrž trefil jen boční síť. V 65. minutě se z dvaceti metrů napřáhl Karel Vrabec a Metelka se natahoval marně – 3:0. Ze strany pak běžel nikým neatakovaný Zeman na Metelku, střelou mezi nohy si na něj nepřišel.  Na 4:0 zvýšil křížným pokusem ke vzdálenější tyči Karel Kaňkovský. Do šance se po Hottekově přihrávce dostal Zeman, ovšem z voleje netrefil. Holeček pak centroval do šestnáctky, avšak Kaňkovský se Zemanem měli míč na dlouho nohu. V 82. minutě Maňas obral Ondráčka o hrací předmět, posunul na Kulhánka, po jehož pozdravu se Řezáč musel hodně natahovat, aby vyrazil na roh. Pověstného „bůra“ zařídil Zeman, jenž sám před Metelkou tentokrát nezaváhal – 5:0. „Dostal jsem výborný balón od Štálíka, pak jsem šel sám na gólmana. Naznačil jsem střelu doleva, a když spadl, dal jsem to doprava k tyči. Byla to výborná přihrávka od Štálíka,“ pochválil svého spoluhráče autor branky Zeman. Gólový účet zápasu uzavřel po Zemanově nabídce Karel Kaňkovský – 6:0. „Přišla tam výborná přihrávka od Krasnického za obranu, běžel jsem sám a na druhé straně nabíhali Holeček s Kaňkovským, tak jsem přihrál Kaňkovskému do gólové šance, kterou proměnil,“ popisuje poslední branku utkání Zeman.

Trenér Turnova Broschinský zhodnotil duel: „Začátek utkání byl z naší strany solidní. Díky dvěma chybám, které přišly ze strany, jsme dostali dva góly a prohrávali jsme 2:0. Měli jsme tam další gólové šance, nastřelili jsme tyč, ale gól jsme nedali. Ve druhém poločase po vystřídání hráčů základní sestavy už ta koncentrace nebyla taková, jaká by měla být. Je vidět, že někteří hráči na to zatím ještě nemají. Je pravda, že jsem zkoušel ještě dva hráče, ale jsou to dorostenci. Jsou to mladí kluci, ročník 1991. Musí na sobě ještě pracovat. Celkově bych to hodnotil jako dobrou přípravu pro Arsenal Česká Lípa, přeju jim všechno nejlepší v následující sezoně a ať jim to klape.“

Kouč Arsenalu Radim Nečas: „Já jsem hlavně spokojený s výsledkem 6:0. Méně už jsem spokojen s tím, že jsme další šance zahodili. Úvodních deset minut jsme hráli špatně a soupeř nás výborně napadal. Měli jsme s tím problém. Pak jsme ale našli zbraň, dostávali jsme se do spousty šancí a některé jsme dotáhli do konce.“

Na četné dotazy fanoušků jsme se trenéra zeptali na nové posily Arsenalu, odkud přišly. „Hottek přišel z Kypru, odehrál tam jednu sezonu. Vrátil se sem, měl nějaké zdravotní problémy, takže dohání kondici. Hrál tady ligu v Čechách, takže to je zkušený fotbalista. Holeček hrál nižší divizní soutěž, dostali jsme na něj tip. Myslím, že se dohodneme na nějaké smlouvě. Je to krajní záložník, rychlý, tahový. Pospíšil je hráč, který hrál v Mutěnicích a měl by být připraven na pravé straně, buďto na pravého beka, anebo na pravého záložníka. Michal Parys začínal ve Slavii, prošel Jabloncem, tam mu skončila smlouva, takže by měl zůstat u nás. Kousal prošel více zahraničními štacemi, hrál na Kypru ve stejném týmu jako Hottek a momentálně s ním jednáme, aby se stal hráčem Arsenalu.“

V zákulisí se proslýchalo, že tým opustí Radim Věchet, jenž by měl odejít do Heřmanic. Můžete tuto informaci potvrdit? „Musím ji potvrdit. Radim Věchet skončil dnešním dnem účinkování v klubu, protože šel do Heřmanic s tím, že začíná normálně pracovat a je pracovně natolik vytížen, že už by nezvládal trénovat s Arsenalem Česká Lípa.“

ARSENAL ČESKÁ LÍPA – FK PĚNČÍN-TURNOV 6:0 (2:0)

Branky: 16. a 20. Kousal, 65. Vrabec, 75. a 90. Kaňkovský, 89. Zeman

Rozhodčí: Váňa – Zeman, Beran