Dnes je 03. 10. 2024
svátek má Bohumil

Junioři porazili Znojmo i potřetí a jsou ve druhém kole baráže

Vedení českolipského klubu vsadilo vše na jednu kartu, dohodlo se s domácím týmem na pozdním pátečním termínu, aby mohli juniorky nastoupit i na důležitém a rozhodujícím turnaji 1. ligy dorostenců v Ústí nad Labem.

Česká Lípa musela odcestovat Vondráčka, Hřebřiny, Hybše a Böhma. V případě prohry se Znojmem tedy týmu hrozila kolize s tímto turnajem a nedobrovolná noc ve Znojmě. Ta naštěstí nepřišla, Autodrom si i přes sympatický a bojovný výkon soupeře zajistil rozhodující třetí bod a tím i ukončení série. Česká Lípa se tak ve druhé a rozhodujícím kole střetne s vítězem série Liberec – Havířov.

TH SAM 73 Znojmo – FBC Autodrom Česká Lípa 2:7 (0:2, 2:3, 0:2)

Jak již bylo zmíněno, domácí neměli nic ztratit a ve snaze o odvrácení vyřazení z juniorské extraligy jim nezbývalo nic jiného, než sáhnout k aktivní a bojovné hře. Právě ta společně s neposednou palubovkou byla hlavním důvodem neučesaného výkonu českolipských hráčů. Oproti prvním zápasům první třetina byla o dost skromnější, v páté minutě se prosadil Pražan po náhře Filipce a poté, i přes velký tlak a několik nastřelených tyček, pojistil vedení až pár vteřin před koncem Mach.

Vzhledem k velkému důrazu domácích přicházelo i přiměřené množství přesilových her, jednu z nich proměnil na začátku druhé části Jansa po spolupráci s Pražanem. Aktivita Znojma přinesla své ovoce z hole Kučery. Trochu nervózní výkon uklidnil po hezké akci druhé formace Filipec, kterého našel ideálně zpoza branky Jansa, 1:4. Stav o tři branky dal poté šanci i dalším mladíkům v dresu Autodromu, Dominik Děděk, který nastoupil na levém křídle prvního útoku, si po pár střídáních připsal dokonce i branku, když od půlky prostřelil domácího brankáře. Poslední slovo ve druhé třetině mělo však Znojmo, Podrábský našel z volného úderu Jedličku, který tahem do protipohybu Malce trefil přesně. Do šaten se tak šlo za stavu 5:2 pro Českou Lípu.

Ve třetí třetině vsadilo Znojmo vše na jednu kartu, aktivní celoplošná osobní hra opticky znesnadňovala České Lípě život, ve skutečnosti však bojovný výkon Znojmo postrádal finální fázi. Ve čtvrté minutě zkompletoval své páteční vystoupení produktivní Pražan, který nachytal Pechuru šťastně po zemi. Tomu asistoval již nový brankář v českolipském brankovišti Nerad, ten na začátku třetiny vystřídal Malce. Ve třinácté minutě protrhnul sérii neproměněných úniků Jansa a stanovil tak konečné skóre zápasu na 7:2.

Sestava a body: Nerad (0+1), Malec – Pražan (2+2), Tichý (0+1), Kotera, Pastor, Šebera, Dědek (1+0), Merlíček, Novák, Jansa (2+1), Mach (1+0), Filipec (1+1)

Trenér: Štěpán Slaný