Dnes je 21. 09. 2024
svátek má Matouš

Florbalové béčko nadělovalo

V sobotu 2.4. pořádala rezerva FBC Cl Evans Česká Lípa domácí turnaj v Novém Boru. Čekaly ji týmy z Litvínova a Jablonce. Cílem bylo vyhrát obě utkání a udržet velmi slušnou čtvrtou pozici v ligové tabulce.

FBC CL Evans Česká Lípa B – SK Bivoj Litvínov 14:6

Utkání nezačalo pro českolipské hráče příliš dobře a již ve čtvrté minutě obdrželi od Litvínova gól. Avšak přesto do konce 1. třetiny otočili stav na 4:2. Poté následovalo několik velmi podivných vyloučení, která bránila dostat se hráčům do plného nasazení v zápase. Ve zbylých dvou třetinách si obě útočné lajny Lípy s chutí zastřílely, což litvínovští hráči těžce nesli a nechávali se neustále vylučovat.

Kanadské bodování: Karel Veber 2+3, Jakub Karel 2+2, Semelka Marek 0+3, Vnuk Radovan 4+1, Jirsa Jakub 2+1, Kočan Jakub 2+0, Basl Květoslav 1+0, Bureš Jan 0+3

FBC Cl Evans Česká Lípa B – 1. FBk Campus Jablonec nad Nisou 12:8

V zápase s Jabloncem Česká Lípa chtěla vybojovat další tři body do tabulky. Skóre otevřel ostrostřelec Veber a účet první třetiny uzavřel Jirsa povedeným zakončením. Ve druhé třetině se ovšem povedlo Jablonci vyrovnat. Lipští hráči ovšem zbraně nesložili a začali soupeře přehrávat. Do třetí třetiny se šlo za stavu 5:3. Ovšem po každém vstřeleném gólu Lípy se Jablonci povedlo snížit. V přesilové hře lišácky skóroval zpoza branky Semelka a bylo to o dva góly. Jablonci se povedlo opět snížit, avšak během čtyř minut nastřílel Kočan čistý hattrick a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Česká Lípa si z domácího turnaje odnesla všech šest bodů a ubránila čtvrté místo v tabulce.

Kanadské bodování:  Veber Karel 3+3,Pekárek Ladislav 0+1, Borek Bohumil 1+0, Jirsa Jakub 2+1, Kočan Jakub 4+0, Basl Květoslav 1+0,Jakub Karel 0+2, Semelka Marek 1+1, Bureš Jan 0+1